YENİDEN REFAH' DA 1453 SEVİNCİ
Haber
29 Mayıs 2021 - Cumartesi 11:56 Bu haber 247 kez okundu
 
YENİDEN REFAH' DA 1453 SEVİNCİ
Yeniden Refah Partisi Karaman İl Başkanı Ahmet TAŞKIRAN, İstanbul'un Fethinin 568. yıldönümü nedeniyle her sene olduğu gibi bu sene de en güzel şekilde İstanbul fethinin heyecanını yaşıyoruz.
SİYASET Haberi
YENİDEN REFAH' DA 1453 SEVİNCİ

Yeniden Refah Partisi Karaman İl Başkanı Ahmet TAŞKIRAN şunları söyledi:

  "568 yıl önce gerçekleşen İstanbul'un Fethi, öncelikle İslam'ın yani hakkın batıla galibiyetine en güzel bir timsaldir.

  İstanbul'un Fethi ikinci olarak yeryüzünde adaletin zulüm karşısında hâkimiyetini perçinlemiştir. Bu muhteşem fetih üçüncü olarak İslam'ın Avrupa'daki varlığına teminat olmuştur. İstanbul'un Fethi ile birlikte dördüncü olarak asırlarca insanlara kan kusturan Bizans ortadan kaldırılmıştır. İstanbul'un Fethi beşinci olarak inanmış bir kumandanın ve onun inanmış askerlerinin karşısında hiçbir engelin dayanamayacağını göstermiştir. Aynı şekilde bu fetih inancın emrindeki teknolojinin kana, gözyaşına ve katliama sebep değil, bilakis insanlığın hayrına vesile olacağının da bir göstergesi olmuştur.

  Fetih ile birlikte Efendimiz ‘in haber gerçekleşmiştir. İstanbul modern zamanların ortaya çıkardığı herhangi bir metropol kent değildir. İstanbul, dünyanın gidişatına yön vermiş, İslam âlemine payitahtlık yapmış, İslam birliğinin ve İslam kardeşliğinin timsali olmuş bir şehirdir. İstanbul, Mekke'nin, Medine'nin ve Kudüs'ün teminatı olmuş bir beldedir. Ayasofya Camii'nin minarelerinden okunan ezanların şehadetleri tüm Müslümanların yüreklerinde bir sürur oluşturacaktır.

  Milli Görüşçüler olarak, İstanbul'un fethinin 568. Yıl dönümünde aynı heyecanı yaşıyoruz. Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan’ın liderliğinde gönüllerin fethi için geliyoruz. En kısa zamanda Yeniden Refah’ın iktidarlığında mazlumların yüzü gülecek. Çünkü Refah gelecek, yüzler gülecek.” dedi.

 

Kaynak: Editör: AYAZ
Etiketler: YENİDEN, REFAH', DA, 1453, SEVİNCİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı